Toplantı Tercüman Hizmeti

Toplantı Tercüman Hizmeti

TOPLANTI TERCÜMAN HİZMETİ

 • Toplantı Tercümanlığı

  Uluslararası Konferans Tercümanları Birliği (AIIC), tercümanı, bir konuşmacının vermek istediği mesaj ve söyleminin sözlü ve ya yazılı olarak başka bir dilde iletme uygulaması olarak tanımlar.
  Toplantı Tercümanlığı Nedir?
  İletişimin hızlanması ile uluslararası iş anlaşmaları ve buna bağlı olarak iş toplantıları, konferanslar, kokteyller, geziler, resmi açılışlar vb. etkinlikler de artmıştır. Ülkemizde de her yıl binlerce event (etkinlik) yapılmakta, yeni iş bağlantıları kurulmakta ve yine buna bağlı olarak yeni iş anlaşmaları yapılmaktadır.

  Toplantıların farklı dillerde konuşan temsilciler tarafından yapılması karşılıklı anlaşılmayı zorlaştırmaktadır. Birçok iş ortaklığı yanlış anlaşılmalardan ötürü hüsranla sonuçlanabilmektedir. Yanlış anlaşılmalar firmalar açısından hem zaman hem para hem de itibar kayıplarına neden olabilmektedir. İş hayatının ise bu durumlara tahammülü yoktur. Bu şekilde hayal kırıklığı yaşamak yerine firmalar artık iş toplantılarında yeminli tercüman bulundurarak muhtemel yanlış anlaşılmaların önüne geçmektedir. Toplantılar, Şantiyeler, Geziler, Resmi açılışlar, Kokteyl, İş yemekleri, Basın toplantıları v.b. alanlarda yapılan sözlü tercüme hizmetidir.

       Birleşik Profesyonel Yeminli Tercüme Danışmanlık Hizmetleri hızlı, güvenilir ve profesyonel ve çözüm odaklı tercüman ağı ile her alanda ve her şehirde ve her daim siz seçkin firmaların yanında olacaktır. Uluslararası tüm ticari aktiviteleriniz için ihtiyaç duyduğunuz tercümanlık, danışmanlık ve refakat hizmetlerinde sizlere üstün çözümler sunmaktayız.

Start typing and press Enter to search